4 модни лекции за летово (ФОТО)

Подгответе ги пасошите и спакувајте ги куферите – затоа што одморите веќе се во полн ек. .

Летото секогаш носи тешкотија во облекувањето, но желбата да се изгледа моќно и добро дури и на +40 степени е посилна од се. Летниот стил е озлогласена незгодна задача за модерните мажи и се исплати да добиете некакви си совети пред да тргнете до аеродром и да отпатувате.

Од шорцеви „Panarea“ до кошулите „Portofino“, италијанскиот дизајнер Лука Фалони долго време испорачува неспоредлива изработка со класична естетика. И овој најнов избор на стилови не се разликува.

Лесниот лен секогаш ќе ја победи жештината

Не бегајте од црната боја

Кежуал стилот сепак може да биде софистициран

Белата боја засекогаш ќе остане летна боја

ФОТО: Лука Фалони

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА: Изгледајте како Џани Ањели

Leave a Reply

Your email address will not be published.