5 бизнисмени со најдобар стил

Во бизнисот е важно да се изгледа добро! Да, сите човечки карактеристики се важни и важно е да се биде максимално етичен, но многу е важно да се изгледа и добро. Да, во деловниот свет првиот впечаток е многу важен. Некогаш, гардеробата или вашиот стил треба да говорат за вас.

Вчера ви ги претставивме македонските мажи со стил, а денеска ќе ви ги претставиме 5 бизнисмени во светот кои важат за мажи со најдобар стил.

1. Том Форд

AFP PHOTO / MARTIN BUREAU

Том Форд важи за чевек со стил. Секогаш изгледа дотерано во своите одела, кои најчесто се во црна боја во комбинација со бела кошула. Вистинска класика. Иако не сме љубители на црните одела, сепак тие се класика.

2. Лапо Елкан

Внукот на Џани Ањели е маж со навистина свој стил. Препознатлив, шик, екстравагантен во некој поглед, но е препознатлив и оригинален. За него нема ден а да не е дотеран. Тоа е одлик на италијаните. Секоја чест. Лапо Елкан имал од кого да учи. Неговиот дедо бил еден од најголемите џентлмени и бизнисмени во светот и важел за човек со стил. За сите вие што не сте знаеле Лапо Елкан го креираше новото Фиат 500.

3. Лука ди Монтеземело

Поранешниот претсетдател на Ферари и директор на Фиат важи за еден од мажите со  најдобар стил на облеување. Бизнисменот е пример како треба да се изгледа во секојдневниот деловен свет. И надвор од него секако. Не за џабе долги години бил директор на италијанскиот Ферари.

4. Стефан Винкелман

President and CEO of Automobili Lamborghini Stephan Winkelmann presents the new model Huracan during a press day ahead of the 66th IAA auto show in Frankfurt on September 15, 2015.
AFP PHOTO / ODD ANDERSEN (Photo credit should read ODD ANDERSEN/AFP/Getty Images)

Претседателот на Бугати и поранешен директор на Ламборџини Стефан Винкелман е маж кој знае како да изгледа одлично. Роден германец, но завршил факултет во Рим, Италија. Неговото школување во Италија сигурно влијаело на неговиот стил.

5. Пол Смит

Англискиот дизајнер Пол Смит е човек кој изгледа секогаш скоцкано. Одлично одбрани парчиња гардероба прикладни за секоја прилика е негово отсликување во јавноста. Сопственик е на познатиот бренд Пол Смит.

Leave a Reply

Your email address will not be published.