7 откачени податоци за животот на Денис Родман

Dennis Rodman на кратко објасни што чувствувал прв пат кога дознал за интересот на Булси и екипата на Џордан : “I was shocked that the Chicago Bulls even asked me to come. I think I was a little too eccentric for them.”⁠⠀
⁠⠀
Едноставно Родман важел за инфлуенсер пред ерата на Инстаграм и социјалните мрежи. Човекот е заслужен за денешниот имиџ на кошаркарите од НБА лигата, кои важат за вистинси ѕвезди во светот, и тоа не само на кошаркарските терени…⠀
⁠⠀
Третата епизода од докментарецот  ‘The Last Dance,’ е посветена на Родман, и неговиот почеток во Чикаго, но и далеку пред тоа. Одличен приказ за неговиот откачен живот, кој ние го продолжуваме во статијата со 7 интересни моменти од неговото минато – ⁠⠀

  • Родман почнува да ја фарба звојата коса по наводниот обид за самоубиство, за време на неговата последна сезона во Детроит Пистонс, каде сам себе си ветува дека нема да се крие повеќе позади сликата на срамежливо момче
  • Во 1996 конечно признава дека е Би сексуалец, и истото го најавува за време на свадбата со самиот себеси
  • Наводно Мадона му нудела 20 милиони долари за ја затрудни за време на нивната кратка романса
  • Еден од неговите најлуди моменти на теренот е кога удира камерман под кошевите, и тоа директно меѓу нозете
  • Родман глуми во Double Team, каде неславно завршува со награда за најлоша споредна улога во филм
  • Пробува да се врати во НБА лигата во 2003 на 45 години, но тоа завршува многу неславно
  • Најдобар пријател е со Ким Јонг, а никој не знае од каде потекнува тоа пријателство и зошто се случило

Leave a Reply

Your email address will not be published.