Beavis and Butt-Head се враќаат повторно на ТВ екраните

Првиот официјален трејлер и датумот на премиера на новите Beavis и Butt-Head Do the Universe официјално е објавен. Најновата анимирана серија за возрасни, Mother Yuja, ја следи оваа легендарна двојка и неговата приказна што застана на изданието Beavis и Butt-Head Do America. Двајцата најпопуларни морони во светот овој пат беа испратени во вселенски камп, за да завршат во црна дупка, завиткувајќи се околу себе и чепкајќи со копчињата на нивниот вселенски шатл.

„Во веројатно најглупавиот вселенски филм некогаш снимен, Бивис и Батхед беа осудени на вселенски камп од креативен судија во 1998 година. Нивната опсесија со симулаторот за приклучување доведе до лудо патување со вселенски шатл, со очекувано катастрофални последици. Откако ќе поминат низ црна дупка, овие двајца идиоти се враќаат во нашето време и тргнуваат во потрага по љубов, ајфони и лов на длабоката држава. „Спојлер: ниту еднаш не се заебаа“, стои во официјалниот синопсис.

Покрај филмот Beavis и Butt-Head Do the Universe, сите љубители на оваа серија можат да очекуваат нејзино заживување преку мрежата Paramount + во текот на 2024 година. Јуј претходно сподели скици од далеку постари херои, пишувајќи: „Засега немаме точен датум за премиера, но тоа ќе се случи наскоро. Им треба малку време да се вратат во форма“.

Играниот анимиран филм Beavis и Butt-Head Do the Universe ќе биде претставен на 23 јуни преку платформата Paramount +

Leave a Reply

Your email address will not be published.