Huawei го претстави HUAWEI Mate Xs 2 – полесен и потенок од кога било!

Huawei денеска го претстави водечкиот смартфон на преклопување HUAWEI Mate Xs 2, што ги отелотворува сите резултати од новото истражување на компанијата поврзани со развојот на паметни уреди. Наследувајќи го класичниот преклоплив дизајн на Huawei, HUAWEI Mate Xs 2 е ултра лесен, тенок и обезбедува уникатно корисничко искуство.

HUAWEI Mate Xs 2

Со новата генерација на системот Falcon Wing со двојно вртење, Huawei го надополнува елегантниот дизајн на телото на HUAWEI Mate Xs 2, што обезбедува преклопување без проблеми. Телефонот е исто така опремен со голем број функции, вклучувајќи го водечкиот во индустријата 7,8″ True-Chroma дисплеј со преклопување и 50MP True-Chroma камера што поддржува HUAWEI XD Optics. Благодарение на новиот визуелен динамичен ефект на преклопување и подобрениот Smart Multi-Window, HUAWEI Mate Xs 2 обезбедува иновативно искуство кога работите со него.

Лиу Ганг / Скофилд, генерален директор на Huawei CBG за Бугарија и Северна Македонија, изјави: „Благодарение на постојаниот развој и иновации, Huawei продолжува да биде лидер во полето на смартфони на преклопување. Со претставувањето на најновиот HUAWEI Mate Xs 2, компанијата го има најголемото портфолио на телефони на преклопување, вклучувајќи внатрешен и надворешен дисплеј. HUAWEI Mate Xs 2 целосно ја опфаќа естетиката на дизајнот, паметните комуникации, технологијата за фотографија и интерактивното искуство на големиот екран. Ова е, исто така, најлесниот телефон што се преклопува на пазарот досега. Возбудливиот нов предводник е подготвен да го заземе првото место на листата на идеални телефони на преклопување.

Иновативни материјали: Ултралесни, ултра тенки и ултра доверливи

HUAWEI Mate Xs 2 тежи само 255 грама, тежина што досега е постигната само со телефон што не се преклопува. Ова е овозможено со употребата на иновативни материјали како што се ултра лесни стаклени влакна за задниот дел на телефонот, легури на титаниум од воздухопловна класа и ултралесен челик со висока цврстина за неговата структура. Овие иновативни материјали не само што ја намалуваат вкупната тежина на телефонот и го прават најлесниот смартфон што се преклопува на пазарот, туку му даваат на уредот и одлична сила и издржливост.

HUAWEI Mate Xs 2 има ексклузивен дизајн Falcon Wing за Huawei со двојно вртење од новата генерација. Кога ќе се расклопи, екранот станува тенок и мазен како огледало, давајќи им на корисниците поизвонредно искуство.

Современ дизајн: уникатен дизајн што ја надминува имагинацијата

HUAWEI Mate Xs 2 има класичен дизајн што ја разоткрива убавината на минимализмот со неговото непречено превиткување. Елегантните линии што го сочинуваат куќиштето ја откриваат исклучителната естетика на деликатниот изглед на телефонот.

HUAWEI Mate Xs 2

Расклопен, HUAWEI Mate Xs 2 има 7,8-инчен True-Chroma дисплеј со преклопување со висока резолуција од 2480 x 22001. Телефонот има и одличен сооднос 8:7,1, што овозможува волшебно визуелно искуство. Дополнително, HUAWEI Mate Xs 2 поддржува стапка на освежување од 120 Hz, високофреквентно PWM затемнување од 1440 Hz и стапка на земање примероци до 240 Hz за неверојатен ефект на екранот. Екранот има и антирефлективен нано оптички слој, што помага да се намали рефлектирачката светлина на дисплејот и им овозможува на корисниците да имаат подобро искуство кога читаат на сончева светлина. Кога е преклопен, HUAWEI Mate Xs 2 има сооднос на екранот 19:9, што овозможува ново искуство при употреба споредливо со она на телефоните што не се преклопуваат.

HUAWEI Mate Xs 2 означува уште еден напредок во естетиката со својот иновативен 3D дизајн од фиберглас, што овозможува создавање уште пософистицирани текстури. Дава пријатно чувство на допир додека ги намалува дамките од отпечатоци.

Водечка технологија: издвојување во ерата на иновативни технологии со одлични перформанси

HUAWEI Mate Xs 2 е опремен со батерија од 4600 mAh и поддржува 66W HUAWEI SuperCharge, со што се подобрува траењето на батеријата во режим на подготвеност. Системот за ладење Graphene Liquid дополнително ги подобрува перформансите за да спречи прегревање. За да се подобри аудиовизуелната забава, HUAWEI Mate Xs 2 е опремен со ултра тенок и моќен стерео звук, што заедно со новиот AI Sound Engine создава звучно поле што на корисниците им овозможува импресивно аудио искуство. HUAWEI Mate Xs 2 го користи водечкиот чип од серијата Qualcomm Snapdragon 888, произведен со помош на напреден технолошки процес за постигнување високи перформанси и исклучително искуство.

HUAWEI Image™ создава ремек-дела

Huawei продолжува да инвестира во иновации и развој, вклучувајќи го и HUAWEI Image™. Системот на HUAWEI Mate Xs 2 True-Chroma Camera вклучува камера од 50MP за фотографирање со прекрасни бои. HUAWEI XD Optics обезбедува сосема нова технологија за обновување на информации за дополнително подобрување на јасноста на сликата помагајќи да се обноват деталите на начин што ги проширува границите на физиката. Со користењето на HUAWEI XD Fusion Pro True-Chroma Image Engine, 10-канален мултиспектрален сензор и калибрација на повеќе од 2000 бои во целосна палета на бои P3, како и сите водечки софтверски, хардверски и способности за дебагирање, HUAWEI Mate Xs 2 е подготвен да фотографира вистински бои.

HUAWEI Mate Xs 2

Паметна интеракција: извонредниот голем екран носи ново интерактивно искуство

Во однос на софтверскиот екосистем и корисничкото искуство, HUAWEI Mate Xs 2 продолжува да иновира. Се заснова на сосема новиот динамичен визуелен ефект кога е преклопен. Кога ќе се расклопи, екранот автоматски ќе се прошири, додека кога е преклопен останува јасен и мазен. Ажурираната функција Smart Multi-Window ги прави интеракциите полесни и поефикасни, а функцијата Split-screen поддржува паралелна употреба на две апликации за подобрување на перформансите. Покрај тоа, Swipe Gesture овозможува лесен пристап и контрола до различни апликации, овозможувајќи мултифункционалност со едно повлекување. Со својот голем екран во комбинација со hands-free функцијата, уредот нуди беспрекорно искуство при HD видео повици.

HUAWEI Mate Xs 2 продолжува да ги редефинира стандардите. Тој е во срцето на лидерската позиција на Huawei во пронаоѓање решенија што им обезбедуваат на потрошувачите исклучително искуство на работното место, и е идеален смартфон што се преклопува.

Телефонот е достапен во две класични бои: црна, со текстура на кожа и бела, со текстура од кожа.

Leave a Reply

Your email address will not be published.