Како да бидете во чекор со италјанската мода? (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Милано под сенката на Италијанците е атрактивна туристичка дестинација во културна и историска смисла, исто како Рим или Фиренца. Но, популарноста на планетата се должи на фактот што таа е европска престолнина на модата. Градот плени со стилот на луѓето што ги среќавате на улица, интересни улици и слики од космополитски центар воопшто. Град на модата, дизајнот, шопингот и фудбалот. Италијанскиот стил е и познат и ценет. Дали е тешко да го нанесете на сопствената облека?

Што да облечете?

Ако сакате да се чувствувате како вистински човек од Милано, освен што нема да пиете капучино откако часовникот ќе покаже пладне, мора да знаете и дека стилските грешки во овој град не се простуваат. Под волнено палто облечете тенок набран елек кој покрај практичната примена во студените денови ќе ја дефинира вашата фигура и ќе направи да изгледате тренди. Погледнете ја галеријата и ќе добиете јасен патоказ.

Италјанска мода
Италјанска мода
Италјанска мода
Италјанска мода
Италјанска мода
Италјанска мода

Извор: esquire.rs

Leave a Reply

Your email address will not be published.