Како се трансформираат холивудските ѕвезди за потребите на филмовите?

Сите отсекогаш сме се интересирале како се трансформираат холивудските ѕвезди за потребите на филмовите, а токму таков пример имаме со добро познатиот Брендан Фрејзер којшто по долго време се враќа на холивудската сцена.

Џентлменот од деведесеттите, Брендан Фрејзер, се врати во Холивуд и за својот прв филм, тој беше видно физички трансформиран во бездомник, вреден едвај 600 фунти за да ја игра улогата на човек кој живее со својата прекумерна тежина и се бори да се поврзе со својата ќерка. Филмот, адаптација на „Китот“ од Самуел Д. Хантер, ќе ја има својата светска премиера на Филмскиот фестивал во Венеција во 2022 година, но сè уште не е одреден датум кога ќе се прикаже овој филм.

Ова треба да биде првата главна улога на Брендан по речиси десет години, по неговиот акционен филм од 2013 година, Breakout.

Фото: Брендан Фрејзер

Брендан Фрејзер пред оваа улога ѝ беше познат на пошироката јавност благодарение на неговата главна улога во Тарзан, „измамникот Џорџ од џунглата“, а исто така стана икона на екранот откако го играше Ричард Рич О’Конел во „Мумијата“. Брендан претходно разговараше за неговата улога во филмот за време на интервјуто за Unilad.

Тој изјави за излезот од обемната и незгодна гардероба и предвиде дека улогата ќе остави траен впечаток.

Фото: Брендан Фрејзер

„Ќе биде како нешто што не сте го виделе досега. Тоа е навистина сè што можам да ви кажам“, рече тој за филмот А24, во режија на Дарен Аронофски.

Повеќе може да погледнете од фотографијата во продолжение:

Брендан додаде: „Гардеробата и костимот беа обемни, беспрекорни и незгодни. Ова секако е далеку од сè што сум направил, но не и да бидам срамежлив… Знам дека ќе остави траен впечаток“. Како што може да се види, 53-годишниот Брендан во новиот филм гледа подалеку од она што неговите обожаватели го паметат како во „Encino Man“ и „Killers of the Flower Moon“.

Фото: Брендан Фрејзер
Фото: Брендан Фрејзер

Ова доаѓа откако Брендан на почетокот на 2022 година се сретна со своите фанови во Канада, а повеќе околу ова може да видите од видеото во продолжение.

@imani.goulet #brendanfraser #brendanfraserappreciation #brenaissance ♬ original sound – imani 🌱

Извор: greenlemon.me

Leave a Reply

Your email address will not be published.