Љубовта не познава граници, но ни години: Млад Италјанец има свршеница која е постара од него 57 години! (ВИДЕО)

Еден корисник на социјалните мрежи започна голема дебата поради разликата во годините во неговата врска, откако на интернет го сподели предлогот на својата поубава половина …

Деветнаесетгодишниот Џузепе Деана минатиот четврток ја искористи платформата TikTok за да ги сподели своите добри вести со своите следбеници. И покрај тоа што тој веруваше во својата љубов и целата објава ја придружуваше со фотографии и компилација од видеа на кои луѓето можат да го видат на едно колено, не сите придружници му честитаа на овој млад човек и на идните „младенци“.

На фотографиите се гледа како Џузепе држи бројни срца од балон, клекнат на едната нога покрај својата вереница која едноставно не може да ја изрази својата среќа поради артритисот кој ја раскинува. На втората фотографија ни е прикажан овој млад човек како ја бакнува својата сопруга, со неколку дополнителни каде корисниците можат да го видат овој пар во огледалото веднаш до фонтаната и покрај базенот.

@milina_gatta @peppedanna1 ♬ Vieni nel mio cuore – Ultimo

Секако, некои корисници на оваа платформа не го погодија Џузепе и неговата објава затоа што се жени, туку поради фактот што неговата свршеница е 57 години постара од него, односно има 76 години и требаше само да се сеќава на Мусолини за неколку години. Неговата објава достигна 100.000 прегледи, над илјада лајкови и повеќе од сто коментари, но публиката остана целосно поделена по прашањето за неговата крајно чудна врска.

Leave a Reply

Your email address will not be published.