Louis Vuitton Tambour Horizon – луксузен паметен часовник

Louis Vuitton одлучија сериозно да влезат во светот на машките часовници и тоа не во класични, туку во паметни. Tambour Horizon, е пионер во овој нов сегмент на луксузниот бренд. Самиот механизам е заменет со АМОЛЕД екран, кој го придвижува Android Wear. Овој часовник става фокус на луѓето кои патуваат.

Има куќиште од 42мм на кое се наоѓа екран на допир. Има неколку можности на лица на екранот, кои ќе ви покажуваат многу работи кои ве интересираат, и има посебна верзија која ќе ви биде градски водич каде и да одите.

Има можност за WiFi  и компатибилен е со Андроид и iOS. Има bluetooth 4.1. Екранот е со резолуција 390х390 пиксели, а батеријата може да трае до 22 часа со нормално користење.

Што мислите, дали Louis Vuitton Tambour Horizon – луксузен паметен часовник може да се носи со останатите часовници кои нудат многу опции, или пак е голема утка на овој луксузен бредн? Но, како и да е се што е од Луи Витон, проаќа кај оние со многу пари.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА: Најлуксузните 25 брендови во светот

Leave a Reply

Your email address will not be published.