Едноставен трик како да се справите со неуредната фризура по станувањето

Не се само жените оние кои имаат проблеми со косата, и мажите се оние кои имаат голем проблем со тоа, особено наутро кога ќе станат од спиење. Во тие моменти вашата фризура може да биде целосно уништена и ќе изгледа како да не можете да ја наместите.

Тоа е веројатно причината поради која мажите се одлучуваат да ја измијат косата во утринските часови. Поради тоа што не е убаво секојдневно да ја миете косата, најдобро е секое утро ако таа ви е неуредна да ја намокриме малку со прстите.

Следниот чекор е да земете пешкир и убаво поминете ја целата коса. На крај земете фен и усмерете го правецот на кој сакате таа да ви оди.

ФОТО: Unsplash

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА: Успешни мажи кои на своите 20 години биле лузери

Leave a Reply

Your email address will not be published.