Највлијателните мажи во светот

Моќта е најсилното оружје на еден маж. Секој тежнее да биде моќен во некој сегмент, но да се биде моќен во светски размери, е тоа е нешто.

Ви ги претставуваме најмоќните или највлијателните луѓе во светот.

Владимир Путин

Путин со години важи за еден до најмоќните луѓе.

Барак Обама

Иако не е претседател сеуште е човек кој ги држи конците во свои раце. Беше најголемм лобист за Џо Бајден и против Трамп

Си Џипинг

Кинескиот претседател е еден од највлијателните луѓе во светот.

Папата Френсис

Папата е папа. Местото му е тука, помеѓу овие луѓе.

Бил Гејтс

Човекот кој го мрда светот со секоја изјава.

Сергеј Брин

Технолошки гиганти.

Лери Пејџ

Технолошки гиганти.

Ворен Бафет

Инвеститор и филантроп кој е еден од најмоќните луѓе

Илон Маск

Иднината на светот. Така го нарекуваат.

Џеф Безос

Најбогатиот човек на светот.

ФОТО: Unsplash

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА: Успешни мажи кои на своите 20 години биле лузери

Leave a Reply

Your email address will not be published.