Најдобрите 4 лаптопи за младите претприемачи

Ако се решите во кариерата да работите за себе и да имате своја компанија, мора да бидете свесни дека често ќе морате да бидете во движење. Да завршувате тековни обврски, да се гледате со луѓе кои што се важни во вашата работа и сл. Затоа ви е потребно да имате лаптоп кој што ќе ви биде погоден за моментите кога сте во движење.

Ако сте претприемач, а особено на почеток, често може да се случи да работите од некое кафуле, бидејќи тоа стана дел од модерниот бизнис свет. Фокусирајте се на практични лаптопи со квалитет за секојдневна употреба.

Asus Zenbook 13 Deluxe

asus zenbook 13

Прекрасната серија Zenbook на Asus го исполнува последната генерација на i7-процесор на Intel, во оваа мала и лесна машина што ја носи брендот како еден од најкомпактните лаптопи со 13 инчи во светот. Со тежина од само 1,22 кг и висина од 17,9 мм висина, со експанзивен дисплеј NanoEdge, патентирана и хардверска тастатур, лаптоп кој што дозволува 16 GB меморија и до 1 ТБ складирање, ќе ви биде тешко да најдете подобар пренослив компјутер.

Dell XPS 13

dell xps 13

Уште една квалитетна опција на пазарот денеска е Dell XPS 13 кој нуди квалитетна изработка и тежина од само 1.3кг. Со јасен HDR 400 дисплеј (со 4К опции на располагање), интуитивен управувач за напојување кој се прилагодува на вашата рутина за да понуди моќ кога ви е најпотребно и траење на батеријата од скоро 17 часа, Dell докажа дека многу вложува во своите уреди.

HP Spectre x360

HP продолжува да доминира на пазарот низ светот и со „Spectre“ не е тешко да се види зошто. Најновиот лаптоп со дисплеј 4K со широк екран од 15,6 инчи крие моќен процесор Intel i7 под својата ултра-тенка рамка.

MacBook Air

macbook air

Иконскиот опсег на компјутери и таблети на Apple успева да биде надворешно стилски и да го понуди индустрискиот стандард за водење дизајн и софтвер за уредување. Најновата генерација може да се пофали со Ретина дисплеј со 4 милиони пиксели и 13,3 инчи и 12 часа траење на батеријата спакувана во рециклирано алуминиумски куќиште, со висина од само 15,6 мм.

ФОТО: Unsplash

Leave a Reply

Your email address will not be published.