Сезоната на свадби започнува, еве како да изгледате на нив (ФОТО)

Кога светот полека почнува да се расплетува по неколку години мирување поради пандемијата која завладеа, сите ние, во целина, копнееме по неколку месеци полни со убави, весели прослави. И неколку прилики зборуваат дека оваа година се враќаме на она стандардното, нашето добро познато забавување на свадбените прослави, кои само што не започнале. Повторно забава, оро, ди џеи, музика, пиење…

Сепак, по толку долг период без свадби и веселби, идеите за свечено облекување може да биде незгодна работа. Но, не плашете се. Ние, се разбира, знаеме дека помина извесно време откако последен пат облековте црна вратоврска, смокинг или која било друга форма на облека за пригоди како свадба. За оние кои навистина заборавиле како да се движат со својот смокинг и вратоврската, ве молиме прочитајте…

Можеби е летна свадба – но секогаш бидете подготвени за кодекс на облекување „црна вратоврска“.

Знаеме дека ќе биде топло и влажно, а стоењето под летното сонце во целосна црна вратоврска веројатно ќе ве испоти под јаката само што размислувате за тоа. Но, никогаш не плашете се. .

Ако се работи за утринска прослава, тогаш време е да ја прифатите традицијата

Некои може да ги наречат утринските одела за старомодни и застарени; ние, напротив, ги сметаме за традиционални и стилски. По години без утрински одела, време е да се исчисти прашината од елек на двојно преклопување ади и да се потпреме на елеганцијата. Но, ако ви треба одредена насока за инвестирање во некои нови парчиња, ние не ви го вративме грбот.

„Свечената облека“ не е причина за паника

Секоја покана со збунувачки, двосмислени зборови на „свечена облека“ може да предизвика збунетост, па дури и слепа паника. На крајот на краиштата, овој неостварлив кодекс на облекување не дава многу. Но, далеку од тоа да биде причина за загриженост, тоа може да биде и ослободување, оставајќи простор за огромен број лични вкусови. Држете се до она што ви одговара, и ќе бидете во ред.

Додајте боја

Многу летни свадби доаѓаат со покани за надвор и бара шаренило кај вас, и тоа е главен кодекс на облекување во јуни, јули или август, и оној што ви нуди можност да се облекувате со посветли тонови.

ФОТО: Unsplash

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА: Умереноста е одлика на вистинските џентлмени

Leave a Reply

Your email address will not be published.