Како да се облекувате за вашата возраст (20, 30, 40, 50+)

Има одредено достоинство во облекувањето на секоја возраст, и има последици од кршењето на ова правило. 50-годишен маж со прекумерна тежина со седа коса облечен во шорцеви и графички маички честопати изгледа невкусно. Но, истото го прави и студентот кој присуствува на

10 Идеи за стил без напор

Некои мажи речиси секогаш изгледаат одлично, без разлика во кој дел од денот и каде ќе ги видите. Ако го земеме примерот од Бред Пит, Џорџ Клуни или Дејвид Бекам,  апсолутно е можно да создадете таков вид визуелна харизма без да потрошите

10 Вообичаени лоши навики што секој маж треба да ги промени, и 10 совети како да го направи тоа

Џентлмен е поим за добри навики, секој еден маж кој сака да направи џентлмен од себе, треба да обрне внимание на неколку работи за да ја постигне својата најдобра верзија. Како да си помогнете да бидете подобри денес и што не треба

Каков е вистинскиот џентлмен кој е сон на секоја жена?

Сон на секоја девојка, жена е покрај себе да има човек со кој ќе ги сподели и убавите и неубавите моменти од животот. Маж кој ќе и биде и поддршка и пријател, и љубовник и сопруг, и прекрасен татко на нејзините деца,

„Шампион над шампионите“: Се пензионира големиот Роџер Федерер

Еден од најголемите тенисери на сите времиња и осовојувач на 20 гренд слем титули, Роџер Федерер објави крај на својата натрепварувачка кариера. Швајцарецот на свои 41 година одлучи да стави крај велејќи дека е преморен од она зад него. „Последните пораки од

Сплотено се радуваме на успехот на нашите спортисти! Да се потсетиме кои добија награда во категоријата „Маж со најголем придонес во спортот“ на настанот „Мажи на годината“

Спортот го обединува народот! Без оглед на етничката, верската, половата, родовата, навивачката припадност, со спортските победи сите барем за миг забораваме на секојдневните проблеми.  Заедништвото кое доаѓа од националните успеси, и те како успева да нѐ направи горди на победите во црвено

Како да ја зголемите самодовербата?

Сигурно многупати сакате да се испробате во нови работи, но чувствувате како не сте подготвени? Фантазирате за тоа да работите нешто што сакате, но…не знаете како и од каде да почнете? Се чувствувате несигурно кога треба да направите нешто што никогаш не

Чудо од автомобил: Претставен новиот Purosangue, семеен автомобил на Ферари (ВИДЕО)

Дојде денот Ферари, италијанскиот производител на суперспортски автомобили, да го претстави својот прв семеен модел, со четири врати и поголемо растојание од подлогата. Тоа е супер SUV, но Италијанците се уште не сакаат да го класифицираат на тој начин. Откако речиси сите

Кој ќе го наследи богатството на кралицата Елизабета?

Според „Дејли Мејл“ богатството на синот на новиот крал Чарлс Трети, претходно проценето на 34 милиони фунти (околу 40 милиони долари), пораснало на 1,1 милијарда фунти (1,3 милијарди долари) откако ја доби новата титула, како имотот што му следува со тоа. Наследникот

Конечно дома: Светски познатиот пијанист Симон Трчески вечерва со бесплатен концерт во Скопје

Македонскиот пијанист со светски глас Симон Трпчески вечерва на платото пред Националната опера и балет (НОБ) во 20 часот премиерно ќе го изведе животниот музички проект Македонисимо, пет години по светската премиера. По Скопје, Македонисимо ќе биде изведен во Штип на 25

1 2 3