Колку слободно време ви треба за да бидете среќни и опуштени?

Сите се жалиме дека сме преморени и немаме слободно време – ни треба повеќе време за себе, ни недостасува време за одмор и релаксација. Но, што правите кога имате време за себе? Експертите велат дека премногу слободно време нема да ве направи

Сплотено се радуваме на успехот на нашите спортисти! Да се потсетиме кои добија награда во категоријата „Маж со најголем придонес во спортот“ на настанот „Мажи на годината“

Спортот го обединува народот! Без оглед на етничката, верската, половата, родовата, навивачката припадност, со спортските победи сите барем за миг забораваме на секојдневните проблеми.  Заедништвото кое доаѓа од националните успеси, и те како успева да нѐ направи горди на победите во црвено

Како да ја зголемите самодовербата?

Сигурно многупати сакате да се испробате во нови работи, но чувствувате како не сте подготвени? Фантазирате за тоа да работите нешто што сакате, но…не знаете како и од каде да почнете? Се чувствувате несигурно кога треба да направите нешто што никогаш не

Кој ќе го наследи богатството на кралицата Елизабета?

Според „Дејли Мејл“ богатството на синот на новиот крал Чарлс Трети, претходно проценето на 34 милиони фунти (околу 40 милиони долари), пораснало на 1,1 милијарда фунти (1,3 милијарди долари) откако ја доби новата титула, како имотот што му следува со тоа. Наследникот

Конечно дома: Светски познатиот пијанист Симон Трчески вечерва со бесплатен концерт во Скопје

Македонскиот пијанист со светски глас Симон Трпчески вечерва на платото пред Националната опера и балет (НОБ) во 20 часот премиерно ќе го изведе животниот музички проект Македонисимо, пет години по светската премиера. По Скопје, Македонисимо ќе биде изведен во Штип на 25

Го носи епитетот „најџентлменски спорт“: Како да играте голф?

Голфот е спортот кој го носи епитетот „најџентлменски спорт“ и тој е еден од најстарите спортови во историјата. Познато е дека голфот се развил во Шкотска во 14 век, но има многу постари игри во различни земји кои му претходеле на развојот

Задоволство и слава: Заради улога во филм познатата американска актерка спиела со 200 мажи

Холивудските ѕвезди живеат турбулентен живот кој носи многу слава, а следствено на тоа и други работи. Џенифер Кулиџ откри дека спиела со 200 мажи благодарение на нејзината улога во хит комедијата „Американска пита“ од 1999 година. „По филмот „Американска пита“ имав многу

Како влијае нередовниот секс на здравјето?

Понекогаш во животот ни се случува ненамерно да апстинираме од секс. Раскинување на врската, патувања, болест на партнерот, презафатеност и други фактори, може да го стават нашиот сексуален живот во „мирување“. Меѓутоа, сексуалната апстиненција може да има големо влијание врз нашето ментално,

Каква порака испрати Меган Маркл со црвената комбинација на светскиот самит?

Меган Маркл и принцот Хари присуствуваа на светскиот самит „One young“ во Манчестер. Американската актерка го одржа говорот, обраќајќи ѝ се на британската јавност две години по Мегсит. За оваа појава Меган носеше облека на Валентино составена од црвена кошула и црвени

9 машки навики кои ќе го сменат вашиот живот

Факт е дека успешниот човек има добри навики, а џентлмените секогаш негуваат вистински вредности. Затоа, ако не можете да ја постигнете целта да станете поактивни, да живеете попродуктивен живот, можеби ќе треба само да промените голем број навики за корисни. Ритуалите не

1 2 3 31