За поголема возбуда: Зачинете го сексот со едноставни трикови

Најважно е да не ги игнорирате, туку да ги споделите вашите мисли со вашиот партнер, без оглед дали е подготвен да ги испроба или не.

Улоги

Можностите се бесконечни, само треба да се договорите со вашиот партнер за тоа кој што сака.

Ќе биде полесно да истражувате ситуации и пози за кои можеби претходно не сте имале храброст.

Нека еден од вас биде полицаец кој ќе стави лисици на другата страна, или ќе биде лекар и пациент.

Облека

Обидете се со фустани или хеланки изработени од латекс или кожа и откријте во кои алишта се чувствувате повеќе секси од вообичаено.

Облекувањето само ќе ги крене страстите во спалната соба и не се срамете дури и ако тие работи ве налутат.

Само внимавајте да не претерате со стајлингот и да не изгледате како поп-sвезда.

Исклучете ги сетилата

Игнорирајќи некои од сетилата, автоматски ќе го зголемите чувството за другите.

На пример, можете да ставите врзани очи или да ги исклучите светлата во собата.

Нема да можете да видите на што работи вашиот партнер, што сигурно ќе ја зголеми дозата на возбуда во вашата сексуална игра.

Масажа

Обидете се со масажа што ќе му каже на вашиот партнер дека сте окупирани со него, и со тоа ќе го опуштите.

Исто така, исклучувањето на сетилата за слух и допир исто така може да биде напнато и возбудливо.

© Фото: Unsplash.com

Можеби ќе ве интересира:

Leave a Reply

Your email address will not be published.