Врската и бракот со несериозен маж трае многу подолго

Виц е подарок што може да ги придобие луѓето, а колку е важно тоа во партнерствата, истражуваше Џефри Хол од Универзитетот во Канзас. За 30 години, тој направил дури 39 студии, во кои учествувале повеќе од 15.000 луѓе, и открил дека хуморот

Само за гурмани: Рецепт за оригинална мексиканска пица

Тлаиудите се пици во мексикански стил, подготвени на скари на јаглен и обично се јадат доцна во ноќта на улиците во Оахака. Таму, тестото се прави со пченка, но може и со едноставни тортиљи од пченица или, ако сте во брзање, готови

Како џентлмен решава конфликт на работно место

Вистинските џентлмени применуваат многу мудрост во решавање на нивните проблеми на работно место и не се конфликтни. Во главно, конфликтите што настануваат не се предизвикани од нив, туку во нив се несвоеволно вовлечени. Нивниот пристап е се, само не инфантилен. Во начинот

/

Нашето тело страда доколку немаме доволно секс

Новонастанатата ситуација со пандемијата на корона вирусот придонесоа за намалување или целосна апстиненција од сексуални односи. Многумина се плашат да се ракуваат, гушкаат, а камоли да имаат интимни односи. Многу парови затворени сами во карантин или ќе ја зацврстат љубовната врска или

/

Вагусна масажа: Техника на самопомош при наплив на стрес

Постојаната напнатост може да биде коренот на многуте физички болести и ментални нарушувања, и ние честопати самите придонесуваме за тоа, обично несвесни за последиците од нашиот ритам на живот. Можеме да го поправиме тоа со промена во исхраната, малите промени во однесувањето

Моден детал кој кажува многу за вас

Постои една работа која може да го да го уништи или да го поправи машкиот впечаток и стил за секунда. Да, тоа се чевлите! Погрешниот избор на чевлите може комплетно да ја уништи дневната комбинација, дури и да сте ги искомбинирале најдобрите

Мажите кои носат поквалитетна гардероба се чувствуваат поспособни

Костумот не го прави човекот, но сигурно го обликува нашето мислење за него. Истражувањата од Школата за јавни и надворешни работи на Вудро Вилсон на универзитетот Принстон покажуваат дека луѓето во скапа облека се сметаат за посоодветни од оние кои се облекуваат

Италијанска модна икона – стилот на големиот Марчело Мастројани

Марчело Мастројани, човек кој бил миленик на целиот свет. Италијанскиот заводник претставувал за вистински магнет за жените во светот. Негувал многу фраерски стил, типичен за сите Италијани. Мастројани бил роден во 1924 во Фонатана Лири на Апенините, во округот Фрозиноне, Лацио, а

Марамчето за на сако е многу моќен детал (ФОТО)

Марамчето за на сако е многу моќен моден аксесоар кој ве прави мажи со стил. Добро марамче некогаш е помоќно од добра и моќна вратоврска. Паметите сигурно како Ален Делон носел одела само со марамче и бела кошула. Е тоа е мода

/

Работи кои мажите најмногу ги нервира кај жената

Со оглед на индивидуалните карактеристики и разлики, сепак постојат неколку работи кои се универзални кога се во прашање половите. Мажите најмногу ги нервираат некои навики или карактеристики кои се присутни кај сите жени, само кај некои се поизразени. Мажите мрзат дрдорки Тие

1 2 3 25