Игор Милановиќ – Млад и успешен менаџер гостин во Џентлмен Магазин оваа среда (ВИДЕО)

Овогодинешниот добитник на наградата за Млад менаџер на годината за 2022, Игор Милановиќ е гостин во третата епизода од втората сезона од Џентлмен Магазин, првиот ТВ магазин за мажи во Македонија. Игор Милановиќ работи во една од најуспешните светски компании Хуавеи. Ова

Македонски мажи кои ја одбележаа 2021 година: Горан Пандев

Гранде Пандев, со сигурност можеме да го сместиме во оние мажи кои ја одбележаа минатата година кај нас. Човекот кој не однесе на едно од најголемите натпреварувања, Европското првенство, човекот кој го постигна првиот гол за Македонската репрезентација на едно Европско првенство.

Го сакам Скопје затоа што ни Париз нема лиснато зденка-маслинка во 5 сабајле

Првиот снег во Скопје му даде една поинаква димензија на градот. И навистина првиот снег го разубави Скопје, му даде вистински празничен амбиент, донесе насмевки кај луѓето и радост кај сите, најмногу кај најмладите. Но, првиот снег го засени целото ѓубре кое

Парите се средство, а не крајна цел!

Честопати знаеме да слушнеме дека некои луѓе коментираат: „не е се’ во парите“. Тоа во голема мера е точно. Не можам да кажам дека овие луѓе грешат, факт е дека има многу поважни работи од парите, но парите ни се потребни за

Македонски мажи кои ја одбележаа 2021 година: Сашко Јовев

И повторно доктор. Овој пат маж кој ја одбележа 2021 година во Македонија, е доктор Сашко Јовев. Единствено што можеме е да ја симнеме капата на ваков човек. Човек кој направи многу за другите. Човек кој за прв пат направи трансплатација на

Македонски мажи кои ја одбележаа 2021 година: Злате Мехмедовиќ

Како и секоја година така и оваа, ви ги претставуваме најсупешните мажи кај нас за изминатата година. Започнуваме со еден вистински џентлмен. Доктор Злате Мехмедовиќ. Докторот изминатата година, беше навистина активен во јавноста и гопривлекуваше вниманието со своите настапи. Пулмологот важи и

Успешните луѓе и нивните седум навики кои ги прават секое утро

Кое време се будите? Откога работењето од дома стана новото нормално, многумина не се будат баш нешто рано. Но, тие некоку чсаови пред да започнете со работа, се можеби најубавите часови кои треба да ги третирате како подарок за вас, и само

Најчитано за 2021 на Џентлмен Магазин

Минатата година, направивме комплетно ребрендирање, и започнавме со новиот проект Џентлмен Магазин. Нешто на што сме навистина горди. Џентлмен Магазин, е прв онлајн магазин за мажи кај нас, магазин за џентлмени, каде секој од вас , ќе најде содржина од која може

Личност која ја одбележа 2021 година

Изминатата година беше тешка можеби потешка од 2020 кога и започна пандемијата со Ковид 19 низ светот. Но, во секоја тешка година има некоја светла точка која го одбележува периодот во таа година. Во 2021 година една од личностите кои успеаа да

6 начини како да направите позитивни промени во 2022 кај секој од вас

Една од големините кај луѓето е да знаат да направат промена кај себеси. Епа ајде нека биде така во 2022 година. Како што имаме кажано и претходно, промените започнуваат од секој од нас. И верувајте убаво ќе се чувствувате. Затоа што позитивната