Модерни машки сиви одела идеални за секоја пригода

Традиционално сиво машко одело е идеален избор за класичен изглед. Сив костум треба да биде во гардеробата на секој маж, без разлика дали носите одела секој ден или само во посебни прилики. Сивата боја е популарна затоа што е разновидна, може да

Кој електричен автомобил најмногу се продава во Германија?

Пазарот на електрични автомобили рапидно расте, а на пазарот има сè поголем избор на електрични автомобили. Со оглед на тоа што често ги следиме трендовите на автомобилскиот пазар во Германија, интересно е да се погледне кои електрични автомобили беа најмногу продадени, односно

Каква е идеалната брада која одговара на вашето лице?

Честопати сме сведоци дека многу луѓе прават грешки со нивниот облик на брадата. Во текстот подолу ќе прочитате идеи за тоа кој облик и тип на брада се соодветни на вашето лице. Каква брада одговара на твоето лице? Како што постојат различни

Пенкалата на најуспешните светски писатели и личности

Некои од најголемите писатели во историјата го започнаа животот на неверојатно скромни начини. Романистот Труман Капоти ги пишувал своите романи на жолти влошки. Авторот на Лолита, Владимир Набоков, ги составил речиси сите свои дела на индексни картички. И ирскиот писател Џејмс Џојс

Погледнете го пентахусот на Хју Џекман (ФОТО)

Хју Џекмен сака кафе. Факт што го дознавме во едно интервју за насловната страница на Gentleman’s Journal. Актерот откри дека го отворил кафулето „Laughing Man“ на Tribeca откако не можел да најде традиционално австралиско кафе некаде во близина на неговиот дом во

7 квалитети кај мажите кои жените најмногу ги привлекуваат

Без разлика дали тоа е преку исцрпувачки сесии во теретана, интелектуална префинетост или шопинг, мнозинството мажи се во бескрајна, мачна мисија да изгледаат поинтересни, пожелни или привлечни за спротивниот пол. Но, можеби правите повеќе грешки во одделот за запознавање отколку што мислите.

Како да ја усогласите вашата вратоврска со вашиот костум

Скромната, ноншалантна вратоврска неколку години наназад како да ја заборавивме. Прво дојде заклучувањето, а нашите вратоврски останаа да висат. Потоа дојде револуцијата- работа од дома, кога тие повторно останаа да висат на нашите закачалки, а работевме облечени во пижами, евентуално со некоја

Како да го одберете вистинското пиво за вашиот омилен бургер

На 25-ти август се одбележа Националниот ден на плескавицата – еден од поубавите празници – и, како и секогаш, наздравуваме со нашите омилени бургери. Со бургер секако оди и добро пиво. Но, не секое пиво одоговара со секој вид на бургер, и

Дочекајте го викендот насмеани: Цитати за петокот којшто за многумина е омилен ден на неделата

Петокот за многумина е омилен работен ден во неделата. Овие петочни цитати нека ви помогнат да го видите крајот на работата со насмевка. „Зошто петок е толку далеку од понеделник, а сепак толку блиску до понеделник? Непознат автор „Ако мојот шеф знаеше

Дали просекот ве задоволува?

Некои луѓе бараат „сигурна работа“ додека други ризикуваат и одат на „се или ништо“. Токму на оваа тема пишува Инстаграм профилот „Боемот“ којшто вели дека тој би преземал ризик. Во продолжение ви го пренесуваме неговиот став на оваа тема: Во последно време

1 2 3 6