Скопје отсекогаш имало џентлмени: Погледнете како изгледале скопските мангупи од претходниот век (ФОТО)

Скопје е град со богата историја, многу историски случки, но и многу џентлмени кои оставиле белег во овој град. Токму затоа, ние напишавме неколку зборови за џентлмени кои негувале добри навики, вистински вредности, секогаш биле свои на своето и ја одржувале автентичноста

Направете ги овие 5 чекори и бидете продуктивни

„Како да бидеме продуктивни, подобро организирани и приоритетни“ се некои од прашањата кои не мачат речиси секојдневно. Продуктивноста се учи и се усвојува исто како и другите вештини, а има мали трикови и чекори кои можат да помогнат во тоа. Многу време

Како вистински да уживате во сексот?

Ако сакате вистински да уживате во сексот, ќе мора да направите некои промени. Неколку студии покажаа дека многу од луѓето не уживаат вистински во сексот и доживуваат оргазам многу ретко. Во тоа ги спречува незнаењето, непознавањето на своето и телото на партнерот

Корисниците негодуваат: Реклами ќе има и на Нетфликс

И покрај цврстото верување на извршниот директор Рид Хестингс дека Netflix не мора да ги компромитира своите услуги со реклами, стриминг гигантот наводно наскоро ќе лансира поевтино ниво на претплата со реклами. За првпат слушнавме за претстојниот рекламен пакет пред два месеци,

5 сјајни идеи за мал бизнис во 2022 година

Знаете дека сакате да започнете бизнис, но тешко ви е да ја артикулирате вашата идеја. Ако сакате да станете претприемач, важно е да започнете со одлична бизнис идеја. Сè што ви треба е малку инспирација, а сè започнува со идејата дека со

Со новиот HUAWEI nova Y70 ќе го полните телефонот само 2 пати неделно

Новиот HUAWEI nova Y70 има батерија од 6000 mAh, HUAWEI SuperCharge од 22,5W и 6,75-инчен HUAWEI FullView дисплеј На минатонеделната официјална премиера на новите производи за регионот на Централна и Источна Европа, Турција и Канада, Huawei го претстави и HUAWEI nova Y70.

„Авантурата за една ноќ“ пројавува анксиозност и депресија?

Сите слушнале за поимот „врска за една ноќ“. Оваа тема се среќава насекаде – од Саманта во „Сексот и градот“ до „средновековните“ средби во „Игра на престоли“, па честопати влијае и на тоа како луѓето претпочитаат одредени односи. Сексот за една вечер,

Дали вака ќе изгледа иднината: Летечки хотел за 5000 гости управуван со вештачка интелигенција (ВИДЕО)

Луѓето целосно полудеа поради видеото каде што е можно да се види неверојатен авион кој потенцијално би бил управуван од вештачка интелигенција и кој никогаш не би морал да слета. Дизајниран од Хашем Ал-Гали, овој концепт наречен Sky Cruise, во суштина е

HUAWEI го претстави MatePad Paper: првиот таблет со E Ink пенкало за пишување и правење белешки

Huawei Consumer Business Group го претставува најновото дополнување на серијата MatePad – таблетот со електронско мастило (E Ink)[1] HUAWEI MatePad Paper. Како што сугерира самото име, уредот нуди модерен начин на пишување белешки, што потсетува на пишување на хартија и природно искуство

Huawei го претстави HUAWEI Mate Xs 2 – полесен и потенок од кога било!

Huawei денеска го претстави водечкиот смартфон на преклопување HUAWEI Mate Xs 2, што ги отелотворува сите резултати од новото истражување на компанијата поврзани со развојот на паметни уреди. Наследувајќи го класичниот преклоплив дизајн на Huawei, HUAWEI Mate Xs 2 е ултра лесен,

1 2 3 4