5 сјајни идеи за мал бизнис во 2022 година

Знаете дека сакате да започнете бизнис, но тешко ви е да ја артикулирате вашата идеја. Ако сакате да станете претприемач, важно е да започнете со одлична бизнис идеја. Сè што ви треба е малку инспирација, а сè започнува со идејата дека со

Неколку трикови за добар деловен аутфит со ограничен буџет

Не е лесно да се исполнат збир на напишани и непишани кодекси за облекување и за интервјуа за работа и за работа. Сепак, со помош на неколку трикови навистина е можно да се склопат одлични формални модни комбинации, дури и ако имате

Комуникациски способности, добра организација, надворешен изглед: Кои особини треба да ги поседувате да бидете лидер?

Ако сакате да станете лидер на работното место и сакате да се чувствувате удобно на таа позиција, следните совети со сигурност ќе ви помогнат. Научете се да слушате. Добриот лидер е инвентивен и смислува корисни идеи. Но, вистински лидер е тој што

Како да станете инфлуенсер и одлично да заработувате од овој интернет бизнис?

Сите сме слушнале за инфлуенсери, онлајн јавни личности чие однесување влијае на фановите кои ги следат. Да се ​​биде инфлуенсер е одлично за бизнисот, имајќи предвид дека компаниите често своите кампањи ги базираат на овие истакнати луѓе. Иако се чини дека има

Netflix во сериозна криза

Во последните неколку месеци, стриминг платформата Нетфликс, западна во криза. По долги години работа, за прв пат оваа година имаат намалување на своите корисници и приходи, што резултираше со отказ на околу 150 вработени и тоа само еден месец откако објави дека

Добра организација, планирање, едукација: Кој е клучот до успехот?

Сакате да бидете успешни и корисни во текот на денот? Обидете се да примените неколку едноставни совети за подобра организација во текот на денот. Првите пет се подготвителни чекори, другите пет конкретна работа. Сите се подеднакво важни. 1. Планирајте однапред Бележете ги во

Колку заработуваат десетте најплатени играчи во светот за 2022 година?

Меѓу спортистите постои голем јаз кога во прашање е заработката. Иако сите заработуваат високи суми, некои навистина претеруваат заработувајќи ги истите. На прашањето „дали спортистите заработуваат многу пари голема сума пари“ би одговориле дека тоа е релативен поим. Тоа зависи од вашата

15 бизнис идеи за кои не ви требаат многу финансии за да започнете

Едно од најпоставуваните прашања на интернет е како може да се започне бизнис притоа без да се вложи голема сума на финансии како почетен капитал. Токму на оваа тема нашиот тим направи истражување и пронајде 15 работи кои може да ви помогнат

Маск добил закани по живот: „Ако умрам под мистериозни околности, ми беше убаво што ве познавам”

Интернет терминалите „Старлинк“ на Илон Маск им беа доставени на милитантите на нацистичкиот баталјон Азов, а украинските хеликоптери на украинските маринци во Мариупол. Според нашите информации, испораката на опремата Старлинк ја организирал Пентагон, наводно напишал шефот на Роскосмос. Поранешниот руски вицепремиер и

Како да станете успешен менаџер во 5 чекори?

Да се биде лидер не значи само да се управува со тим. Лидерот е човек кој презема иницијатива, изразува свое мислење и квалитетно комуницира со соработниците. Тој ги почитува другите и никогаш не се противи на туѓото знаење. Се разбира, се ова