Милијардерот во врска со 23 години помала актерка: Која е новата девојка на Илон Маск?

Милијардерот Илон Маск во сосема опуштено издание со новата девојка која е 27-годишна австралиска актерка. Најбогатиот човек на светот раскина со бившата 2 месеци пред нивното дете да се роди. Илон Маск (50) беше фотографиран со новата девојка, австралиската актерка Наташа Басет,

Која е глумицата што ги заведе најголемите имиња во фудбалот и Холивуд? (ФОТО)

Глумицата и манекенка Мадалина Генеа синоќа го освои црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал, оставајќи бројни воздишки зад себе. Но која е Мадалина? Кога била мала, самата своевремено рече, сите ја задевале споредувајќи го нејзиното тело со она на Олива од „Попај“.

Овие три видови секс мора да ги пробате барем еднаш во животот

Многу парови имаат иста рутина и исти ситуации во кревет, а тогаш ја создаваат и истата енергија. Но, рутината одзема многу возбуди и динамиката во сексот понекогаш се претвора во пасивна навика наместо во активно искуство. Затоа, барем еднаш во животот, треба

„Пет работи без кои не можам“ – Емил Угриновски (ВИДЕО)

Познатиот бизнисмен и џетсетер, генералниот менаџер на болницата Неуромедика, Д-р Емил Угриновски гостуваше во нашата емисија Џентлмен Магазин каде зборуваше и на тема кои се петте работи без кои не може во текот на денот. Добивме навистина интересни одговори кои можете да

Хакерите можат да влезат дури и во исклучен Ајфон?

Bluetooth, NFC и UWB остануваат вклучени дури и кога iPhone е исклучен, што може да им овозможи на напаѓачите да стартуваат однапред вчитан малвер. Извор: Usb.mk Хакерите можат да го нападнат iPhone дури и кога е исклучен поради начинот на кој Apple

Како да бидете во чекор со италјанската мода? (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Милано под сенката на Италијанците е атрактивна туристичка дестинација во културна и историска смисла, исто како Рим или Фиренца. Но, популарноста на планетата се должи на фактот што таа е европска престолнина на модата. Градот плени со стилот на луѓето што ги

Љубовта не познава граници, но ни години: Млад Италјанец има свршеница која е постара од него 57 години! (ВИДЕО)

Еден корисник на социјалните мрежи започна голема дебата поради разликата во годините во неговата врска, откако на интернет го сподели предлогот на својата поубава половина … Деветнаесетгодишниот Џузепе Деана минатиот четврток ја искористи платформата TikTok за да ги сподели своите добри вести

Вртоглава продажба: Парфемот рекламиран од Џони Деп се продава на секои три секунди

Филмската кариера на познатиот актер Џони Деп можеби настрада поради тужбите и обвинувањата на неговата поранешна сопруга Амбер Хeрд, но во светот на парфемите приказната е сосема поинаква. Шишенцето на парфемот Savage на Dior се продава на секои три секунди, а заштитно

Како да станете инфлуенсер и одлично да заработувате од овој интернет бизнис?

Сите сме слушнале за инфлуенсери, онлајн јавни личности чие однесување влијае на фановите кои ги следат. Да се ​​биде инфлуенсер е одлично за бизнисот, имајќи предвид дека компаниите често своите кампањи ги базираат на овие истакнати луѓе. Иако се чини дека има

Џорџина блесна на црвениот тепих во Кан (ФОТО)

Џорџина Родригез, партнерката на фудбалерот Кристијано Роналдо, синоќа за прв пат се појави во јавноста откако во април почина нејзиниот новороден син. Taa вчера дојде во Кан за да присуствува на премиерата на филмот Елвис на филмскиот фестивал и се појави на

1 2 3 7